Rettentően szorongó, stresszes társadalomban élünk. Aggódunk az iskolában, mert bár jók vagyunk matekból, magyarból, töriből, földrajzból, ha az angol nem megy, már baj van. Aztán idegeskedünk a munkahelyünkön, mert nem lehet megélni a fizetésből, mert morcos napja van a főnöknek, vagy mert lehet rajta vagyunk mi is azon a listán, ahol az elbocsátásra váró kollégák sorakoznak. Otthon is aggódunk, mert kellene bizony egy saját lakás, ha az megvan, akkor persze meg kellene valahogy szabadulni attól a fránya hiteltől. A végtelenségig sorolhatnám azokat az „apróságokat” amelyek potenciális stresszfaktorként kaphatnak helyet az életünkben, és mérgezik meg ezzel mindennapjainkat.
Hogyan szabadulhatunk meg a stressztől?
Sehogy! Ám kellő odafigyeléssel és a megfelelő módszerek megtalálásával csökkenthetjük azt. Számtalan megoldást felsorolhatnánk, de most szorítkozzunk a legaranyosabbra, legkedvesebbre: szerezzünk be egy háziállatot.
Az állatok jó hatással vannak a mentális egészségre!
Bizonyított tény, hogy az állatokkal töltött idő, a kedvencekkel való foglalkozás, törődés, esetleg játék csökkenti a vérnyomást, illetve a stresszhormonok szintjét. Az olyan pozitív hatású hormonok, mint az oxitocin, az endorfin és a dopamin jelenlétét viszont növeli. A házikedvenceknek köszönhetően tehát kiegyensúlyozottabbnak, lelkesebbnek és motiváltabbnak érezhetjük magunkat.
Melyik házikedvenc csökkenti leginkább a stresszt?
Amelyik háziállatot kedveljük! A kis kedvencek mentális egészségre gyakorolt pozitív hatása teljesen független attól, hogy milyen állat gazdái vagyunk. Egy teknősbéka ugyanolyan értékes társ lehet, mint egy kutya, de akár még egy akvárium is nyugtató hatással lehet ránk.
Te melyik állat gazdája lennél a legszívesebben?