Az olajfoltok sokunk számára okoznak kellemetlenséget, mivel a lehető legmakacsabb és legnehezebben takarítható szennyeződések közé tartoznak.
Teljesen mindegy a felület, hasonló nehézséggel távolítható el a szőnyegről, a padlóról vagy éppen a ruhákról.
Fontos mielőbb kezelni a problémát, ha lehet, már odakerülésük után közvetlenül essünk neki a makacs szennyeződéseknek. Később sincs veszve minden, azonban korántsem mindegy, miként állunk neki a zsíros foltok eltüntetésének.
Olaj a padlón!
Ha a padlóra csak egy csepp olaj vagy zsiradék került, azt még könnyen el lehet tüntetni, viszont ha nagyobb mennyiség, az már igencsak nehézkes.
A legjobb, amit ilyen esetben tehetsz, hogy egy adag szódabikarbónát, vagy ha az nincs otthon, lisztet szórsz a csúszós felületre. Miután a lisztet leszórtuk az érintett helyre, várjuk meg míg magába szívja az olajat. Utána már könnyen fel lehet törölni. A folyamatot annyiszor ismételjük meg, ahányszor megkívánja a baleset helyszíne. A legvégén, amikor szinte már nyomát sem látod, egy mosogatószeres szivaccsal is érdemes átdörzsölni a felületet.
Olaj a ruhán!
Ha olyan munkakörben dolgozol, ahol óhatatlanul is kerül olajfolt a ruhádra, vagy csak sok időt töltesz a konyhában, akkor bizony egy idő után fel kell kötni a gatyádat, ha újra makulátlanná szeretnéd tenni a ruháidat.
Ha friss a folt, megoldás a hintőpor!
Bizony, nem csak a babák bőrének tesz jót a hintőpor, hanem a még be nem száradt olajfoltot is el lehet vele távolítani. Még mielőtt reflexből tennénk a mosógépbe, alaposan dörzsöljük bele a port a foltba, majd minimum 24 óráig ne is nyúljunk hozzá. Ezután egy körömkefével óvatosan keféljük át az adott területet, majd mehet a mosásba.
Ha beszáradt a folt, jöhet a kukoricakeményítő!
Ha egy makacs, beszáradt folt éktelenkedik a nadrágon, akkor keverjünk össze két teáskanálnyi kukoricakeményítőt annyi vízzel, hogy pasztaszerű állagot kapjunk, ezt pedig egyszerűen kenjük a foltra. 60 percig hagyjuk hatni, és jöhet is a mosás. A rutinosak ezen a ponton mindig átmossák először kézzel az érintett területet langyos víz segítségével, csak ezután teszik mosógépbe. Ne aggódjunk, ez nem vegyi anyag, nem roncsolja a textilt!