Egyes textíliákat nem tanácsos a hagyományos módon kivasalani, ugyanis a forró vasalótalp tönkreteheti vagy károsíthatja őket. A vasalási szabályokról a ruha címkéje is útmutatást ad, de a legtöbben az irritáló céduláktól már a vásárlás után megszabadulnak. Emiatt sem árt, ha általánosságban tudod azt, hogy mely anyagok azok, amiket semmiképp nem közelíthetsz meg a forró eszközzel.
Bársony
Tilos közvetlenül a vasaló alá tenni, ugyanis könnyedén tönkremehet, kifényesedhet. De ez az anyag alapból nem a gyűrődős típusok közé tartozik. Ha mégis vasalni szeretnéd, fordítsd ki az anyagot, vagy használj vasalókendőt. De fontos, hogy így is csak alacsony hőfokra állítsd be a vasalót.
Gyapjú
A vastagabb pulcsik, ruhadarabok mosására nagyon kell figyelni, de ez a vasalással sincs másképp. A gyapjúból készült ruhadarabok vasalása esetén szintén kendőt kell használni, mert enélkül kifényesedhetnek.
Poliészter
A javasolt vasalási módot befolyásolja, hogy hány százalék poliésztert tartalmaz az adott anyag. Ha magas a nem természetes szálak mennyisége, óvatosnak kell lenned, ugyanis alacsony lehet az olvadáspontjuk, így könnyedén elolvadhatnak.
Zsenília
A kellemes tapintású, tetszetős, telt fogású zsenília rendkívül kényes anyagnak számít. A cérnája egyfajta bolyhos fonal, amely készülhet pamutból vagy mesterséges szálból. Vasalását a bársonyhoz hasonlóan érdemes megoldani.
Selyem
Az egyik legfontosabb szabály, hogy a selymet szárazon sose vasald! Ha nagyon gyűrött, mindenképp a száradást megelőzően, a visszájára fordítva vasald.
Sötét anyagok
Tudtad, hogy nemcsak a textília minősége, hanem a színe is sokat nyom a latba, amikor vasalásra kerül a sor? A fekete vagy sötét anyagok könnyedén fényessé, csíkossá válhatnak. Minden vasalás előtt ajánlott kifordítani őket. Ezzel a kicsi plusz időráfordítással megőrizheted ruháid színét.