Ezeken a forró nyári napokon, amikor a hőmérséklet már a 40 fokot is megközelíti, előkerülnek a legrövidebb, leglengébb ruhák, melyek nem hagyják, hogy elsumákold a szőrtelenítés fontosságát. Mert valljuk be, egy szőrös női láb nem túl vonzó látvány, így ne hagyd, hogy feledésbe merüljön a rendszeres gyantázás.
Nem kell feltétlen kozmetikushoz fordulnunk, hiszen már remek termékek kaphatóak a piacon, melyek segítik az otthoni gyantázást – arról nem beszélve, hogy mennyivel költséghatékonyabb megoldás.
De hogyan néz ki a helyes gyantázási-folyamat? Lássuk!
1. Távolítsd el a felületről az elhalt hámsejteket!
Ehhez használhatsz bármilyen testradírt, akár kész készítményt vagy saját magad által előállított verziót, csak annyi a fontos, hogy ne legyen olajos alapú. Ha ezzel megvagy, sokkal hatékonyabb lesz a művelet, mert a gyanta jobban beleragad majd a szőrszálakba és így minden szálat maradék nélkül eltávolíthatsz.
2. Töröld szárazra!
A radírozást követően mindenképp töröld teljesen szárazra a bőröd, akár várhatsz is fél órát, mielőtt nekikezdesz a szőrtelenítésnek – így biztosan nem lesz nedves a bőrfelület. Nedves bőrön ugyanis nem lehet gyantával dolgozni.
3. Szórd be hintőporral!
Szórd be hintőporral a gyantázni kívánt felületet, de vigyázz, hogy ne vidd túlzásba, a felesleget pedig inkább seperd le. Ez segít, hogy garantáltan minden nedvességtől megszabadulj, hiszen síkos felületen nem tapad meg a gyanta.
4. A gyanta melegítése
Ha nincs otthon gyantamelegítő készüléked, akkor melegítheted forró vízben vagy akár mikrohullámú sütőben. A legutóbbival vigyázz, mert ha nem figyelsz rá és túl magas fokozaton melegíted, akkor akár fel is robbanhat a gyantapatron. Olvasd el figyelmesen a gyantára írt útmutatót és inkább alacsonyabb hőfokon melegítsd. A kezedhez érintve tesztelheted, hogy mikor megfelelő a hőmérséklete. Ne legyen se túl hideg, se túl forró. Akkor jó, ha meleg, de még megtudjuk kézzel fogni.
5. Szenvedj meg a szépségért!
Ha megvolt a felkészülés, akkor indulhat a nem túl kellemes érzéssel együtt járó szőrtelenítés. A gyantát a szőr növekedési irányával megegyezően vigyük fel: ne túl vastagon, egy rétegben és csak szakaszokban (pl.: először a láb felső részét kend le). Ha lekented, tegyél rá egy gyantacsíkot, simítsd el rajta a kezed 4-5 alkalommal(a szőr növekedésével megegyezően), feszítsd ki a bőrt amennyire tudod, majd hirtelen, gyors mozdulattal ELLENTÉTES IRÁNYBAN tépd le. Egy csíkot több tépéshez is használhatsz, de ha már túl sok a papíron a gyanta, akkor fogj egy másikat.
6.Utókezelés
Ha végeztünk kenjük be a kezelt felületet babaolajjal vagy olivaolajjal, esetleg speciális készítménnyel, így maradéktalanul minden gyanta maradványt el tudunk távolítani.
FONTOS! A gyantázás 4 mm alatti szőrszálak eltávolítására nem alkalmas, így ha nem bírod kivárni a megfelelő hosszúságot, akkor inkább ne is kezdj bele a folyamatba, mert a végeredmény nem lesz látványos.