A szabadtéri grillezés szuper program, ahol közösen falatozhatunk egy vidám délután eltöltése mellett. A tűzön sült finomságok különösen ízletesek, de vigyázzunk, mert a melegben gyorsan szaporodó baktériumok mellett kockázatosak is lehetnek.
Takarítás sütés előtt
Célszerű minden használat előtt és után is eltakarítani az eszközöket. Ha igazán alaposak akarunk lenni, akkor bizony hiába takarítottuk el az utolsó használat után a grillsütőt, ha több hete nem vettük elő, akkor bármilyen kosz, baktérium újratelepedhetett rajta, amit a biztonság érdekében jobb újra áttörölni.
Csak frissen
Ha hússal dolgozunk, akkor tilos azzal játszani, hogy “ott van a hűtőben néhány napja, de talán még jó lesz”, mert a romlott hús az egyik legveszélyesebb dolog. Azt javasoljuk, hogy a húsok vásárlását időzítsük az összejövetel előtti napra vagy ha tehetjük, akár aznap reggelre, így biztosan friss alapanyag kerül majd a grillre.
Előkészület
Az előkészület jobb, ha a konyhában zajlanak, a megfelelő higiéniai körülmények mellett. Tisztítsunk meg mindent jó alaposan és tegyük hűtőbe a nyersanyagot, amit közvetlenül a sütés előtt vegyünk csak elő.
Süssük tökéletesre
Se a nyersen maradt, se a túlsütött hús nem tesz jót az egészségnek, ezért figyeljünk oda alaposan a sütésre. Egyrészt ne legyünk túl mohók, bírjuk ki még azt a néhány percet, amég teljesen átpirul a tűzön sült kedvenc. Persze az ínycsiklandó illatok megnehezítik a helyzetet, de nyomjuk el az éhséget egy hűsítő szomjoltóval. De iszogatás közben vigyázzunk, hogy nehogy nagyon belemerüljünk a beszélgetésbe, mert annak akár fekete hús is lehet a végeredménye.
A hozzávalókról se feledkezzünk meg
A húsok mellé tökéletesen passzoló salátákat akár előző nap legyárthatjuk, hiszen a hűtőben tárolva másnapra csak jobban összeérik az íze. Ha nem akarunk a kerti-party után még órákon keresztül takarítani, akkor vegyünk eldobható tányérokat, poharakat és szalvétát, amit aztán gond nélkül kihajíthatunk a szemétbe, ezzel elkerülve a mosogatást.