A mosógép akkora segítség a háztartásban, hogy ha elromlik vagy bármi történik vele, azonnal prioritásba kerül, hogy megoldjuk a helyzetet, ugyanis ki szeretne fél napot azzal tölteni, hogy saját kezűleg kimossa az egész család ruháit? Azt hiszem mindenki nevében mondhatjuk: SENKI.
Ezért nagyon fontos, hogy folyamatosan karban tartsuk, azaz ügyeljünk a készülék tisztítására. Ez havi szinten igényel egy kis odafigyelést, de sokkal kevesebbet, mint az, ha elromlik a mosógép és azt kell kezelni.
Mi történik, ha nem tisztítod meg rendszeresen a mosógépet?
A kellemetlen része az, hogy büdösek, poshadtak lesznek a ruhák, még egy fél flakon öblítő ellenére is. A kemény víz hatására pedig vízkő rakódik le a mosógép belsejében, ami tönkreteheti bizonyos alkatrészeit.
Még ezeknél is kellemetlenebb eset azonban az, ha penész is kialakul a gép belsejében. Lerakódnak a baktériumok, mi pedig érintkezünk velük a felvett ruháink által.
Sem a mi, sem pedig a gép egészségének nem tesz jót, ha figyelmen kívül hagyjuk a jeleket és a rendszeres havi takarítást.
Felmerült már a kérdés, hogy vajon milyen módszerekkel tudod könnyedén megtisztítani mosógépedet? Ha igen, akkor olvasd tovább a cikket, ugyanis hasznos házi praktikákkal segítünk neked abban, hogy gyors és hatékony legyen a tisztítás.
Ecetes segítség
Nagyon kevés olyan háztartási praktika van, ahol ne lehetne megemlíteni az ecet használatát.
Rendkívül jól fertőtlenít és oldja a makacs vízkövet is. Szagtalanít ugyan, de ha érzékeny vagy az ecet illatára és félsz, hogy túl erős lesz, akkor keverj hozzá nyugodtan valamilyen 100% tisztaságú illóolajat.
Mire használd az ecetet?
Ecetes forróvízzel mosd ki a mosószer és öblítő adagolót. Sok esetben az adagoló dugulása, penészesedése is okozhatja a kellemetlen szagokat a frissen kimosott ruhákon.
A dob tisztításához indíts be egy 90 fokos mosást, csak ecetet önts bele a mosószerek helyett.
Szódabikarbóna
Extra segítségként nyugodtan használd plusz adalékanyagként a szódabikarbónát is. Nagyon jól szagtalanít, de önmagában nem oldja a vízkövet. Ugyanakkor a ruhák tisztításához, fehérítéséhez is egészen nyugodtan segítségül hívhatod.
Szűrő tisztítása
Érdemes a mosógép szűrőjét is viszonylag rendszeresen tisztítani, ugyanis ha eltömődik, akkor nem fog megfelelően működni a mosógép. Ez pedig akár mosás közben is jelentkezhet, például a centrifuga működésén. Rosszabb esetben végig sem fogja vinni a mosást. A mosógép használati utasításában benne van, hogy hogyan kell kiszedned a saját mosógépedből a szűrőt. Miután ezt megtetted, meleg víz alatt mosd le róla a szennyeződéseket. Itt is használhatsz egy pici ecetet is. Ezután tedd vissza, jó erősen megszorítva, ellenben elkezdhet szivárogni a víz.
A fentiek abszolút természetes, házi megoldások és csupán fillérekbe kerülnek. Ez viszont nem jelenti azt, hogy nincsenek egyéb hasznos tippek sem ezen a téren. Nyugodtan beszerezhetsz bolti tisztítókat is vagy kipróbálhatod a trisót, mint tisztító eszközt.
Milyen gyakran kell tisztítanod a gépet?
Átlagosan 3-5 havonta érdemes egy nagyobb tisztítást végigvinni, de ez abszolút függ a Te mosási szokásaidtól is. Ha sűrűn mosol, akkor gyakrabban érdemes megtisztítani.
A fenti tippekkel eltüntetheted a kellemetlen szagokat és megelőzheted a mosógéped idő előtti elhasználódását. Érdemes egy kis figyelmet fektetni rá!
Ha mindent be szeretnél vetni mosógéped védelme érdekében, tudd meg, hogy mik azok, amiket semmiképp nem dobhatsz be a készülékbe!